Program Bez stereotypů Co čtete

Program

Program ke stažení - květen 2017

PŘEDNÁŠKA
BIOLOGIE V KRIMINALISTICE
07.09.2017 17:00
Mgr. Petr Pyszko, odborný pracovník přírodovědného oddělení Muzea Těšínska, přednese přednášku na atraktivní a neobvyklé téma biologie v kriminalistice. Pořádá Klub Muzea Těšínska.
Vstup zdarma
ZAHÁJENÍ VÝSTAVY
ČÍNA OKEM EVROPANA
Od 08.09.2017 17:00 do 04.10.2017
Vernisáž výstavy analogových fotografií z pracovní cesty Čínou a beseda s autorem, Petrem Navrátilem. Země jiné kultury a hlavně nádherné gastronomie. Rychlý životní rytmus, který pořád ještě uchovává tradice a chrání své zvyky. Pořádá Městská knihovna Český Těšín.
Vstup zdarma
DYSKUSYJNY KLUB CZYTELNIKÓW
11.09.2017 17:00
Będziemy dyskutować o książce Lwa Tołstoja „Anna Karenina”. To historia miłosna wszech czasów, klasyk nad klasykami. Powieść opisuje losy pięknej i znudzonej stabilnym życiem u boku dużo starszego męża Anny Kareniny. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy pojawia się hrabia Wroński... Organizuje Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie.
Wstęp wolny
HUDEBNÍ SALON
DAMIAN LUBER
15.09.2017 17:00
Damian Luber je kytarista, který hraje složitou technikou fingerstyle. Je autorem bluesové hudby, hraje taky funky, jazz s prvky bossa novy. Vystupuje na mnoha festivalech a pravidelně získává ocenění a ty nejlepší recenze. Své schopnosti zlepšoval pod vedením těch nejlepších – Johna Gomm a Mike Daves'e. Hrál např. s Eleanor Ellis (USA), Stanem Breckenridge (USA), uváděl koncert Andee McKee (USA). Je kytarovým virtuosem, který Vás díky své hudbě zavede do jiného, krásnějšího světa. Pořádá Městská knihovna Český Těšín.
Vstup 70 Kč, pro členy klubu AKROPOL 50 Kč
PŘEDNÁŠKA
TĚŠÍNSKÉ LISTY, TĚŠÍNSKÉ MINUTY
21.09.2017 17:00
Městský zpravodaj Těšínské listy získal několik republikových ocenění za kvalitu grafického i obsahového zpracování. Jeho autorka a zároveň tisková mluvčí města Český Těšín Dorota Havlíková promluví nejen o zákulisí tvorby tohoto informačního buletinu, ale také o dalších cestách, kterými od ní směrem k médiím a následně čtenářům a divákům plynou informace o dění v Českém Těšíně. Pořádá Klub Muzea Těšínska.
Vstup zdarma
ČESKO-POLSKÝ DISKUSNÍ SALON
BEZ STEREOTYPŮ – ČEŠI A POLÁCI O SOBĚ NAVZÁJEM
22.09.2017 17:00
Jerzy Pustelnik a Marian Siedlaczek budou diskutovat o dvou vášních svého života – fotografii a jazzu. Setkání bude moderovat Bogusław Dziadzia.
Koná se za finanční podpory Generálního konzulátu PR v Ostravě, starosty města Český Těšín a starosty města Cieszyn.
Pořádají Městská knihovna Český Těšín a Zámek Cieszyn.
Vstup zdarma
COOLTURNÍ HODINA
ČTEME NĚMECKOU LITERATURU
29.09.2017 09:00
Pořad bude věnován tvorbě Patricka Süskinda. V češtině uslyšíte úryvky z jeho knížky Pan Sommer. Určeno pro žáky českotěšínských středních škol. Pořádají Obchodní akademie Český Těšín, Goethe Institut a Městská knihovna Český Těšín.
Vstup zdarma
Elmax - kvalitní elektro